برای تماس کافیست روی شعبه مورد نظر کلیک نمایید . تمام شعب شرکت 24 ساعته حتی ایام تعطیل پاسخگوی شما عزیزان می باشند.

کاهش آمار اهدای خون در ایام کرونا/درخواست از چهره های مردمی

امتیاز دهید post

به گزارش خبرگزاری مهر، سال ۹۹ را در حالی به اتمام می رسانیم که همه گیری کووید ۱۹ سبب ایجاد مشکلات و کاهش اهدای خون شد. همزمان تامین پلاسمای کووید ۱۹ نیز در دستور کار اداره کل انتقال خون استان تهران قرار گرفت. اما با مدیریت مصرف خون در بیمارستان ها و همدلی مردم اهدای خون همچنان تداوم یافت و بیماران خون مورد نیاز خود را دریافت کردند.

اما موج جدید سرمای هوا و همه گیری کرونا ونزدیک شدن به روزهای پایان سال و تعطیلات پیش رو، کاهش ذخایر خون را در پی دارد.

ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت، در حین اهدای خون، گفت: متاسفانه هر سال مردم در فصل سرما کمتر برای اهدای خون مراجعه می کنند.

وی ادامه داد: امسال که با همه گیری کرونا مواجه شدیم، عده ای مبتلا شده اند و عده دیگری از ابتلا می ترسند و به درستی تردد خود را کم کرده اند و سبب شده است که آمار اهدای خون به طرز قابل ملاحظه ای کاهش یابد.

حریرچی افزود: در زمینه اهدای پلاسمای کووید ۱۹ نیز تنها تعداد معدودی از شفا یافتگان اقدام کرده اند در حالی که این پلاسما به درمان بیماران کمک مهمی می کند واز همین جا می خواهم به مردم بگویم: اهدای خون هم برای سلامتی شما هم برای سلامتی جامعه مفید است. اهدا کننده خون باشید و این کار را به عنوان یک نذر در نظر بگیرید تا علاوه بر کمک به همنوع و سلامتی خودتان کاری خداپسندانه انجام داده باشید و سلامتی معنوی به دست آورید.

وی همچنین از مسئولین ها، هنرمندان و ورزشکاران و هرکسی که از احترام، موقعیت و اعتباری در میان مردم برخوردار است خواست تا اقدام عملی کنند و برای ترویج فرهنگ اهدای خون تصویر اهدای خون خود و پیام های خودشان را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارند تا مردم بیشتری برای اهدای خون مراجعه کنند.

نظرات و دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

آیا سوالی دارید؟