برای تماس کافیست روی شعبه مورد نظر کلیک نمایید . تمام شعب شرکت 24 ساعته حتی ایام تعطیل پاسخگوی شما عزیزان می باشند.

وزارت بهداشت ابزاری برای قرنطینه افراد ندارد

امتیاز دهید post

به گزارش خبرگزاری مهر، سیما سادات لاری، روز چهارشنبه ششم اسفند ۹۹ در برنامه صبحگاهی «در انتهای الوند»، افزود: ویروس کرونا جهش‌های مختلفی داشته و متأسفانه برخلاف مابقی ویروس‌ها که جهش‌ها به سمت ضعیف شدن می‌رود این جهش‌ها در این ویروس به سمت قدرت و شدت بیماری بوده است. از جمله نوع انگلیسی که در آن سرایت بیماری بیشتر است و متأسفانه افراد زیر ۲۰ سال را بیشتر درگیر می‌کند. نمونه‌های تشخیص داده شده در کشور تا دیروز ۱۱۳ مورد بوده که ۸ نفر فوت شده‌اند. این نشان می‌دهد که این نوع ویروس در حال پخش شدن و بسیار نگران‌کننده است. ما باید رعایت پروتکل‌ها را قوی‌تر کنیم. همچنین بدانیم که تجمع یعنی وحشت و اگر جای شلوغی دیدیم باید از آن فرار کنیم.

وی ادامه داد: محدودیت‌های ما هوشمند است و به روند بیماری بستگی دارد. اگر جایی همچنان زرد و آبی باشد همان محدودیت‌ها برقرار است، اما اگر رعایت نکرده و سیر بیماری بیشتر شود، محدودیت‌ها نیز تغییر کرده و بیشتر خواهد شد که قطعاً این محدودیت‌ها برای کسب‌وکارها و مردم خوب نیست. ولی با توجه به اینکه روند ابتلاء در کشور افزایشی بوده و در خیلی از استان‌ها تعداد بستری‌ها افزایش پیداکرده و با این سرعتی که در خوزستان وجود دارد هرکس مسئولیت اجتماعی خود را دارد و باید به‌درستی رعایت کند.

لاری گفت: مشکل بزرگ این است که ما ابزاری برای قرنطینه آدم‌ها نداریم و برای اینکه بتوانیم آنها را ملزم کنیم که در خانه بمانند هیچ راه قانونی نداریم و این نگران‌کننده است. همکاران ما هرچقدر هم تلاش کنند بازهم نمی‌توانند از افزایش مبتلایان و فوتی‌ها جلوگیری کنند. اگر روند واکسن خوب پیش برود و ما از پاییز سال دیگر بتوانیم ۷۰ درصد واکسن کرده باشیم، ولی همچنان هوشمندانه است که چند ماه دیگر را رعایت کنیم و خدای‌نکرده با موجی که در اسفند ممکن است پیش بیاید عده‌ای از عزیزانمان را از دست ندهیم.

لاری در خصوص موج جدید ویروس کرونا، افزود اگر به سمت موج چهارم پیش برویم که خصوصاً در بعضی جاها آمار بستری افزایش پیداکرده، محدودیت‌هایی اعمال خواهد شد. روال این است که معمولاً در قرارگاه ستاد، شرایط تازه بررسی می‌شود و تصمیم نهایی را ستاد ملی می‌گیرد.

نظرات و دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

آیا سوالی دارید؟