برای تماس کافیست روی شعبه مورد نظر کلیک نمایید . تمام شعب شرکت 24 ساعته حتی ایام تعطیل پاسخگوی شما عزیزان می باشند.

میزان شیوع بدرفتاری با کودکان در دوران کرونا/ بررسی آزار عاطفی

امتیاز دهید post

به گزارش خبرگزاری مهر، برنامه کشوری «اجتماع محور پیشگیری از بدرفتاری با کودکان در شرایط شیوع کووید ۱۹»، با همکاری مشترک صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف)، دفتر سلامت روانی اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت و دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، در مناطق تحت پوشش چهار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، هرمزگان، سمنان و گلستان به صورت پایلوت اجرا می‌شود.

پیام روشنفکر عضو هیأت علمی مرکز تحقیقات مدیریت رفاه اجتماعی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی و مجری طرح، گفت: مقدمات و ظرفیت سازی های این برنامه در نیمه‌ی دوم امسال آغاز شده و قرار است در این طرح اجتماع محور، چهار دانشگاه مذکور برنامه‌ای را در اجتماعاتی با مشارکت مردم و سازمان‌های همکار در مناطق جغرافیایی خود، به منظور پیشگیری از بدرفتاری با کودکان انجام بدهند.

وی در راستای دلایل اجرای این طرح اظهار داشت: بر اساس یک مطالعه مروری و بر پایه ۱۳ مطالعه قبلی، در کشور ما، میزان شیوع کودک آزاری جسمی ۴۳ درصد، آزار عاطفی ۶۴ درصد و شیوع غفلت ۴۰ درصد است و در کنار مصادیق معمول بدرفتاری با کودکان، مصادیقی از انتظارات آموزشی غیر معمول و بالا از کودکان، و استفاده از کودکان برای تبلیغات و مدلینگ در شهرهای بزرگ و در برخی مناطق نابرخوردار مصادیقی چون نوزادان رها شده، استفاده از ماده‌ی مخدر با اهداف درمانی یا آرام سازی کودک، اجبار به ترک تحصیل بخصوص برای دختران گزارش شده است.

این محقق حوزه رفاه اجتماعی افزود: بدرفتاری با کودک می‌تواند در خانه، محیط آموزشی، محیط ورزشی، مراکز بهداشتی و درمانی، مراکز نگهداری و یا کوچه و خیابان اتفاق بیافتد. هدف طراح این است که با مداخلات مبتنی بر مشارکت اجتماعات محلی، اقدامات پیشگیرانه و ارتقایی را طراحی و اجرا نماید و نهایتاً بر این اساس مدلی کشوری به منظور ادغام در شبکه مراقبت‌های بهداشتی درمانی کشور طراحی شود.

نظرات و دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

آیا سوالی دارید؟