برای تماس کافیست روی شعبه مورد نظر کلیک نمایید . تمام شعب شرکت 24 ساعته حتی ایام تعطیل پاسخگوی شما عزیزان می باشند.

ضربه به سر خطر زوال عقل را افزایش می دهد

امتیاز دهید post

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از ساینس دیلی، این خطر با افزایش تعداد صدمات وارده به سر توسط یک فرد بیشتر افزایش می‌یابد. این یافته‌ها همچنین نشان می‌دهد ارتباط قوی‌تری از آسیب به سر با خطر ابتلاء به زوال عقل در زنان در مقایسه با مردان وجود دارد.

بسیاری از آسیب‌های سر می‌تواند ناشی از انبوهی از موقعیت‌های مختلف باشد، از تصادفات اتومبیل و موتور سیکلت گرفته تا آسیب‌های ورزشی. علاوه بر این، مشخص شده است که اثرات ضربه به سر طولانی مدت است.

«آندرآ اشنایدر»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه پنسیلوانیا، در این باره می‌گوید: «آسیب به سر یک فاکتور خطرناک برای زوال عقل است اما می‌توان از آن پیشگیری کرد. یافته‌های ما نشان می‌دهد که تعداد آسیب‌های سر مهم است، آسیب‌های بیشتر به سر با خطر بیشتر زوال عقل در ارتباط است.»

وی در ادامه می‌افزاید: «یافته ها نشان می‌دهد که پیشگیری از آسیب به سر می‌تواند برخی از خطرهای زوال عقل را در آینده کاهش دهد. در حالی که آسیب به سر تنها عامل خطر برای زوال عقل نیست اما یک عامل خطر ابتلاء به زوال عقل است که با تغییر رفتار مانند استفاده از کلاه ایمنی و کمربند ایمنی قابل پیشگیری است.»

یافته‌ها نشان می‌دهد در مقایسه با شرکت کنندگانی که هرگز دچار آسیب به سر نشده اند، سابقه یک ضربه قبلی سر فقط با ۱.۲۵ برابر افزایش خطر ابتلاء به زوال عقل همراه بوده است و سابقه دو یا بیشتر آسیب‌های قبلی با ریسک بیش از ۲ برابر ابتلاء به زوال عقل همراه است. به طور کلی، ۹.۵ درصد از کل موارد زوال عقل در جمعیت موردمطالعه می‌تواند حداقل ناشی از یک آسیب دیدگی قبلی در سر باشد.

نظرات و دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

آیا سوالی دارید؟