برای تماس کافیست روی شعبه مورد نظر کلیک نمایید . تمام شعب شرکت 24 ساعته حتی ایام تعطیل پاسخگوی شما عزیزان می باشند.

سوال از نمکی و رزم‌حسینی درباره فعالیت کولبران در مجلس کلید خورد

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
امتیاز دهید post

کمال حسین‌پور در گفتگو با خبرنگار مهر، از طرح سوال خود از وزرای بهداشت و صمت به دلیل عدم اجرای مصوبه دولت درباره فعالیت کولبران خبر داد.

وی متذکر شد: کولبری در کردستان از زمان‌های گذشته در نوار مرزی کشور انجام می‌شد که حوادث بسیاری را به صورت سالانه در پی داشت و تبدیل به یک معضل بزرگ شده بود که پس از بروز مشکلات بسیار در حوزه کولبری، کارت‌های کولبری برای مرزنشینان صادر و نهایتاً ۱۰۰ قلم کالا برای کولبران از سوی وزارت کشور معرفی و تعیین شد و قرار شد که چند وزارتخانه هماهنگی‌های لازم را در این باره انجام دهند.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بر اساس مصوبه تعیین ۱۰۰ قلم کالا برای کولبران، مقرر شد که این چند قلم اجناس را کولبران از مبادی رسمی با تخفیفات گمرکی جابه‌جا کنند اما متأسفانه سازمان غذا و دارو در داخل مرزهای رسمی کشور مانع این جابه‌جایی شده است.

حسین‌پور ادامه داد: متأسفانه با سنگ‌اندازی‌های سازمان غذا و دارو، مشکلات زیادی برای کولبران به وجود آمده است و به همین دلیل بنده طرح سوال از وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را تهیه کردیم.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی در تشریح سوال خود از سعید نمکی، گفت: سوال بنده از وزیر بهداشت و درمان به دلیل عدم همکاری سازمان غذا و دارو در خصوص اجرای مصوبه مربوط به کولبران و سنگ‌اندازی در این حوزه است که چرا همکاری لازم را ندارند.

وی با بیان اینکه همچنین در این باره طرح سوال از وزیر صمت را هم تهیه کردم، گفت: وزارت صمت بر خلاف مصوبه دولت و دستور رئیس جمهور و تفاهم‌نامه‌های وزارتخانه‌های مختلف عمل کرده و به بهانه‌های مختلف باعث عدم اجرای مصوبه تعیین ۱۰۰ قلم کالا برای کولبران می‌شود.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: وزیر صمت لازم است به مردم توضیح دهد که چرا مصوبات هیئت دولت و تفاهم وزارتخانه‌های کشور، صمت، اقتصاد و بهداشت و درمان درباره واردات ۱۰۰ قلم کالا وارداتی کولبری را اجرایی نمی‌کند.

نظرات و دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین مقالات

آیا سوالی دارید؟