برای تماس کافیست روی شعبه مورد نظر کلیک نمایید . تمام شعب شرکت 24 ساعته حتی ایام تعطیل پاسخگوی شما عزیزان می باشند.

خانه داری حرفه ای و نظافت آسان منزل

5/5 - (3 امتیاز)

1- استفاده از مایع دستشویی در تمیز کردن قفسه های آشپزخانه:

کثیف شدن قفسه های آشپزخانه ، موردی است که بدلیل مواد غذایی مختلف و چرب زیاد پیش می آید، که می توان آنها را به راحتی با کمی مایع دستشویی یا ظرفشویی و آب گرم تمیز کرد.

2-استفاده از لیمو در پاک و تمیز کردن تخته خرد کن:

تخته خرد کن کاربرد و استفاده زیادی در خانه داشته، از خرد کردن سبزیجات تا گوشت و مرغ  و ماهی ، که به همین دلیل زود آلوده و کثیف می شوند. برای تمیز کردن راحت آن می توانید از لیمو استفاده کنید که اضافه کردن جوش شیرین میتواند قدرت آن را بیشتر کند.

ترفندهای خانه داری و نظافت راحت خانه و آشپزخانه

3- استفاده از خمیر دندان در جلا دادن به نقره جات:

برای جلا دادن سریع به زیورآلات و وسایل مختلف از جنس نقره، می توانید با مالیدن مخلوط خمیر دندان و آب بر روی آنه ، این کار را خیلی راحت انجام دهید. البته باید مقداری روی قطعه بماند و سپس با یک دستمال مرطوب تمیز شود.

4- تمیز کردن راحت وسایل درون حیاط یا باغ با مایع شستشو:

وسایل درون حیاط و باغ مثل میز و صندلی، به دلیل فضای باز و گرد وخاک، زود به زود کثیف می شوند که برای تمیز کردن راحت آنها، مخلوطی از آب و مایع شستشود در یک سطل آماده می کنید و روی آنها بریزید و سپس آب بزنید.

5- استفاده جالب از سس کچاپ در پاک کردن زنگ آهن از وسایل و مبلمان باغ:

یک اتفاده خیلی جالب که می توانید از سس کچاپ داشته باشید، استفاده از آن درپاک کردن زنگ آهن از روی وسایل است که برای این کار مقداری سس کچاپ را بر روی یک پارچه بمالید و به وسایل بزنید و سپس با آب و یا پارچه تمیز آن را پاک کنید.

6-تمیز کردن سریع و راحت هر لکه ای بر روی لباس:

خیلی وقتها پیش می آید که به دلیل ریختن مواد مختلف از جمله مواد غذایی بر روی لباس، لباس دچار لکه می شود که راه حل راحت و سریع آن این است که یک مقداری مایع شستشو روی آن بزنید و بعد با آب تمیز کنید.

7-از کچاپ برای درخشیدن تابه های مسی استفاده کنید:

یک استفاده جالب دیگر از سس کچاپ ، در درخشان کردن ظروف و تابه های مسی است. ظزوف مسی بسیار زیبا بوده ولی خیلی سریع دچار لکه شده وزیبایی خود را ازدست می دهند. راه حل ارزان و سریع استفاده از سس کچاپ است که بعد از مالیدن آن بر روی ظرف و تمیز کردن، تابه های مسی دوباره درخشان خواهد شد.

8- استفاده از گردو جهت از بین بردن اثر ساییدگی روی لوازم چوبی مبلمان:

هرچند عجیب است، اما با کشیدن و مالیدن پوست گردو بر روی سطح خراشیده شده، می توانید آثار خش  را از بین ببرید.

9- تمیز کردن روشوشیی و دیگر لوازم چینی  با الکل

برای این منظور، پارچه ای را با الکل خیس کنید و بر روی آنها بکشید.

10-استفاده از جوش شیرین در خوشبو کردن کمد:

شما می توانید با قرار دادن یک جعبه یا پاکت باز حاوی جوش شیرین در کمد از ایجاد بوی بد در آن جلوگیری کنید.

11- استفاده از مایع شستشو و آب در پاک کردن راحت لکه های فرش :

یک لیوان آب گرم و یک قاشق مایع دستشویی و یا ظرفشویی مخلوط کنید و روی قسمتی که لکه افتاده بریزید و بمالید تا اثر لکه دیگر نماند ، سپس با آب سرد و یک اسفنج و یا ابر خشک آن قسمت را تمیز کنید.

12- استفاده از پودر بچه برای جلوگیری از صدای جیرجیر کفپوش چوبی :

مقداری پودر بچه را روی کفپوش چوبی بریزید تا به داخل درزها نفوذ کند و مابقی روی سطح را پاک کنید.بعد از اون، از نتیجه تعجب خواهید کرد.

13-دوباره استفاده از خمیر دندان در پاک کردن لکه ها و در اینجا لکه های قهوه ای:

همانطور که قبلا گفته شد، خمیر دندان قدرت بالایی در پاک کردن لکه ها دارد و با مالیدن آن بر روی لکه های قهوه و چای، خیلی راحت از شر آنها خلاص شوید.

14-پاک کردن سریع و راحت ماشین ظرفشویی با جوش شیرین:

برای طول عمر بیشتر ماشین ظرفشویی لازم است که آن را خوب و تمیز نگه دارید. برای تمیز کردن لکه ها و ماد باقیمانده در ماشین ظرفشویی  می توانید مقداری جوش شیرین را روی یک اسفنج و یا پارچه ای مرطوب بریزید و روی قسمت های آلوده بکشید تا تمیز شود.

15-استفاده از نوشابه کولا در پاک کردن لکه چربی  از روی لباس:

خیلی راحت می توانید لکه های چربی را از روی لباس پاک کنید. برای این کار، به همراه مواد شوینده مقداری نوشابه کولا داخل ماشین لباسشویی بریزید و بعد اجازه دهید لباسها شسته شود. واین اسید نوشابه است که به شستن بهتر کمک می کند.

16-توالت خود را با نوشابهکولا تمیز کنید:

مقداری نوشابه کولا را در توالت و سرویس بهداشتی بریزید و اجازه دهید یک شب بماند، صبح روز بعد با یک برس رویش بکشید و سپس بشورید.

17-خوش بو کردن درون یخچال با لیمو:

خیلی وقتها بو و مزه غذا درون یخچال تغیر می کند که خیلی خوشایند نیست که دلیل آن بو گرفت یخچال است. برای حذف بوی نامطبوع درون یخچال، یک لیمو را نصف کرده و یک نصف را در بالای یخچال و دیگری را در پایین یخچال قرار دهید.

18-کاهش بوی سوختگی با نمک:

اگر غذا سوخت و خانه بوی سوختگی گرفت، می توانید مقداری نمک روی ظرفی که غذا در آن سوخته بریزید تا بوی سوختگی را کاهش دهد.

19-تمیز کردن تابه و قابلمه با فویل آلومینیومی:

یک راهکار جالب برای تمیز کردن تابه ساده و قابلمه استفاده از فویل آلومینیومی است که برای این کارفویل آلومینیومی را به شکل توپ درآورید و و روی سطوح تابه و قابلمه بکشید.

20-تیز کردن قیچی با فویل:

استفاده از قیچی برای برش کاغذ باعث می شود که قیچی کند شود. یک راهکار جالب برای تیز کردن قیچی ، استفاده از فویل آلومینیومی است که برای این کار کافی است از قیچی برای بریدن فویل آلومینیومی استفاده کنید تا سریعا تیز شود.

21-پاک کردن اثر آهک از روی آهن با سرکه:

یک مخلوط با نسبت برابر از آب و سرکه سفید آماده کنید و قطع آهن را درونش قرار دهید و به مدت یک ساعت نگه دارید و سپس آب بکشید.

22-بسته نگه داشت بسته بندی مواد غذایی  با لاک ناخن :

اگر بسته بندی مواد غذایی حساس کاملا بسته نبود، برای بستن کامل آن می شود از لاک ناخن استفاده کرد. و برای طبیعی بودنش می توانید برق ناخن رویش بکشید.این ترفند برای بستن پاکت نامه هم جواب می دهد.

23-استفاده از توپ تنیس برای محافظت از کفپوش ها:

برای محافظت از کفپوش های چوبی و لمینتی و جلوگیری از خراشیدگی آنها به وسیله مبل، میتوانید توپ تنیس را نصف کنید و زیر پایه های مبل بگذاری

نظرات و دیدگاه ها

2 Responses

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

آیا سوالی دارید؟