برای تماس کافیست روی شعبه مورد نظر کلیک نمایید . تمام شعب شرکت 24 ساعته حتی ایام تعطیل پاسخگوی شما عزیزان می باشند.

تشریح وضعیت کرونا در تهران/آمار بستری ها و مراجعان سرپایی

امتیاز دهید post

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا زالی، در حاشیه افتتاح بخش‌های جدید بیمارستان شهدای تجریش، گفت: اغلب پروژه‌هایی که امروز افتتاح شد در رابطه با کرونا است که یکی از آنها پروژه ۲۱ تختی است که به عنوان مگا ICU از فردا در مدار ارائه خدمت به بیماران مبتلا به کرونا قرار خواهد گرفت.

وی افزود: همچنین بخش ۴۰ تخته نیز برای پذیرش بیماران سرپایی به عنوان بخش موقت سرپایی در نظر گرفته شده است.

زالی تاکید کرد: راه اندازی یکی از اولین و پیشرفته‌ترین سی‌تی اسکن‌ها با موبایل با حداقل امکانات زیرساختی در بخش تصویر برداری ارائه خدمت خواهد کرد.

وی در ادامه به وضعیت بیماری کرونا در استان تهران اشاره کرد و گفت: ۸۵۵۰ بیمار بستری داریم که ۲۱۰۰ نفر از آنها در بخش مراقبت‌های ویژه هستند و تعداد موارد جدید بستری در استان در ۲۴ ساعت گذشته بالغ بر هزار و ۱۵۰ نفر بود که ۱۹۷ نفر آنها در بخش مراقبت ویژه بستری شدند.

زالی با بیان اینکه فرایند ترخیص بیماران در طول هفته گذشته شتاب گرفته است، افزود: حدود ۱۲۰۰ بیمار در ۲۴ ساعت گذشته از بیمارستان‌ها ترخیص شدند اما لازم است بین ترخیص و میزان ورودی جدید به بیمارستان تعادل ایجاد شود.

وی گفت: در بخش مراجعین سرپایی هنوز عدد بالا است و بالغ بر ۱۶ هزار و ۹۰۰ مراجعه صرفاً به بخش‌های دولتی داشتیم و تا زمانی که مراجعین سرپایی ما به کفه نرسد باید انتظار داشته باشیم که بار بستری بیمارستان‌ها رو به افزایش باشد. در انتظار برای رسیدن به یک کفه هستیم تا آن وقت بتوانیم منتظر باشیم بین ۵ تا ۷ روز بعد امواج سهمگین بیماری کاهش یابد بنابراین پیش بینی می‌کنم تا پایان هفته آینده همین الگو را در تهران شاهد باشیم‌.

نظرات و دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

آیا سوالی دارید؟