برای تماس کافیست روی شعبه مورد نظر کلیک نمایید . تمام شعب شرکت 24 ساعته حتی ایام تعطیل پاسخگوی شما عزیزان می باشند.

باید منتظر پیک های جدید کرونا باشیم/پروتکل ها را رها نکنیم

امتیاز دهید post

به گزارش شرکت خدمات نظافت تهران آبا نوین، علیرضا زالی، درباره وضعیت کرونا در کلانشهر تهران، اظهار کرد: در طول ۲۴ ساعت گذشته ۳۶۲ بیمار جدید در استان تهران با تشخیص کووید ۱۹ بستری شدند که سهم مراکز مراقبتی ویژه حدود ۱۰۰ بیمار بوده است.

وی با بیان اینکه مجموع بیماران بستری در استان تهران با تشخیص کرونا در ۱۰۸ بیمارستان به دو هزار و ۶۲ بیمار می‌رسد، گفت: از مجموع این تعداد حدود ۸۶۰ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند و ۱۷۳ بیمار نیز در ۲۴ ساعت گذشته ترخیص شده‌اند.

زالی، تعداد مراجعان سرپایی استان تهران را در ۲۴ ساعت گذشته ۵۸۰۰ بیمار عنوان کرد و گفت: در روزهای تعطیل تعداد مراجعان بخش‌های بهداشتی کاهش می‌یابد و بنا بر این با کاهش مراجعان سرپایی رو به رو هستیم.

وی با اشاره به مقایسه آمار ابتدای هفته جاری با هفته گذشته یادآور شد: از اواسط هفته دوم بهمن ماه به بعد شاهد افزایش شیب نسبتاً ملایمی هستیم و تغییری در کاهش آمار مبتلایان، مراجعان بستری و موارد مراجعه سرپایی وجود ندارد و این مسئله نشان می‌دهد که احتمالاً باید در انتظار شکل گیری پیک‌های جدیدی در استان تهران باشیم.

زالی با بیان اینکه احتمالاً افزایش آمار استان تهران نسبت به استان‌های خوزستان، چهارمحال بختیاری، آذربایجان غربی و استان‌های غربی با تأخیر خود را نشان می‌دهد، افزود: هفته جاری برای ما هفته مهمی است برای اینکه ممکن است شاهد شکل گیری امواج جدید بیماری در استان‌های مرکزی از جمله تهران باشیم و بیش از هر زمان نیازمند رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی از سوی شهروندان هستیم.

وی با بیان اینکه باز توزیع سنی مبتلایان در استان تهران مانند استان‌های دیگر در حال تغییر است، گفت: مراجعه گروه سنی جوانان هم در حوزه بستری و هم سرپایی در طول هفته‌های اخیر افزایش یافته است و با توجه به رشد مرگ و میر در گروه سنی مبتلایان بالای ۷۰ سال از اواسط بهمن ماه به بعد، گروه‌های پرخطر و به ویژه گروه‌های مسن‌تر از ۶۵ سال و افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای جز گروه‌های پرخطر در مرگ و میر تلقی می‌شوند و باید توجه بیشتری به در منزل ماندن و اجتناب از ترددهای غیر ضروری در سطح شهر داشته باشند.

زالی با تاکید بر ضرورت انجام مراقبت‌های بهداشتی در اسفند ماه، وجود واریانت های جهش یافته ویروس را در کشور نیازمند رعایت جدی تر پروتکل‌های بهداشتی دانست.

وی با اشاره به گزارش‌های میدانی مبنی بر کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان تهران، گفت: در ادارات دولتی نیز برخی از محدودیت‌هایی که در گذشته اعمال می‌شد کاهش یافته که موجب نگرانی است و روز دوشنبه در جلسه با استانداری تهران این موضوع بررسی خواهد شد.

زالی تاکید کرد: هیچ چیز به اندازه تماس نزدیک بین فردی و فضاهای پر ازدحام موجب افزایش سرایت نمی‌شود اما کماکان سطوح آلوده به عنوان یکی از راه‌های انتقال ویروس‌های جهش یافته و غیر جهش یافته تلقی می‌شوند.

نظرات و دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

آیا سوالی دارید؟