برای تماس کافیست روی شعبه مورد نظر کلیک نمایید . تمام شعب شرکت 24 ساعته حتی ایام تعطیل پاسخگوی شما عزیزان می باشند.

افزایش بیماران کرونایی در ICU/ رنگ تهران زرد است

امتیاز دهید post

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا زالی، در حاشیه جلسه روز شنبه ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، با بیان اینکه در حال حاضر ویروس جهش یافته کرونا یا همان واریانت انگلیسی در ۲۸ استان کشور به گردش درآمده است، نسبت به افزایش خطرات ناشی از این ویروس با آغاز سفرهای نوروزی هشدار داد و گفت: در حال حاضر مجموع بیماران بستری در بخش‌های تخصیص یافته به کرونا دو هزار و ۴۱۴ نفر است که نسبت به هفته گذشته حدود ۱۲ درصد رشد نشان می‌دهد.

وی افزود: ۸۷۲ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند که این آمار نسبت به هفته قبل حدود ۶ درصد افزایش داشته است.

زالی ادامه داد: مجموع بیمارانی که ۲۴ ساعت گذشته به عنوان بیمار سرپایی مراجعه کرده اند، حدود ۳۵۰۰ نفر است، زیرا معمولاً در روزهای تعطیل مراجعه به مراکز بهداشتی کمتر از روزهای عادی است.

وی با بیان اینکه در ۲۴ ساعت اخیر ۲۷۲ بیمار کرونایی نیز از بیمارستان‌ها مرخص شده اند، یادآور شد: آمار بستری‌های بیمارستانی و مراقبت‌های ویژه نسبت به هفته قبل رشد داشته است.

زالی افزود: به نظر می‌رسد در این هفته باید منتظر آن باشیم که بین میزان ترخیص و میزان بستری یک توازن منفی ایجاد شود.

وی یادآور شد: در ۲۴ ساعت گذشته تعداد بیماران بستری جدید نسبت به بیماران ترخیص شده افزایش یافته است.

زالی با بیان اینکه استان تهران با توجه به شاخص‌ها شهر زرد کرونایی تلقی می‌شود، گفت: در نوروز عمدتاً تهران مبدا سفر است و شاید بالاترین میزان سفرهای نوروزی به تهران اختصاص یابد، بررسی‌های اخیر نشان داد تعطیلات آخر هفته در طول یک ماه گذشته معمولاً بین ۲۷ تا ۳۳ درصد مبدا سفرهای بین شهری استان تهران بوده است و بنا بر این ممکن است در تعطیلات نوروزی این عدد نیز افزایش یابد.

وی این موضوع که تهران عمدتاً مبدا سفرهای نوروزی است و کمتر به عنوان مقصد قرار می‌گیرد را تا حدی باعث افزایش نگرانی‌ها دانست و افزود: معمولاً تهرانی‌ها برای سفرهای خود شهرها و استان‌های مختلفی را انتخاب می‌کنند و تا کنون ۲۸ استان کشور قطعاً به ویروس جهش یافته آلوده شده اند.

زالی با بیان اینکه زودرس ترین آلوده شدن را در استان تهران شاهد بوده ایم، گفت: اگر استان تهران و استان خوزستان را به عنوان بالاترین درصد میزان ورودی و خروجی ویروس جهش یافته کنار بگذاریم، آذربایجان غربی و مرکزی جز استان‌هایی هستند که درصد بالایی از ویروس جهش یافته را داشته اند که بخشی از آن به خاطر وضعیت آزمایشگاهی و انجام تست‌های توالی است.

وی افزود: بنا بر این قطعاً ما با این سناریوی تلخ رو به رو هستیم که ویروس جهش یافته در کل کشور به چرخش درآمده و امیدواریم که سفرهای نوروزی به گونه‌ای نشود که در این چرخش مجدد و سویه های مقاوم به درمان مشکل ایجاد کند

نظرات و دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

آیا سوالی دارید؟