برای تماس کافیست روی شعبه مورد نظر کلیک نمایید . تمام شعب شرکت 24 ساعته حتی ایام تعطیل پاسخگوی شما عزیزان می باشند.

افتتاح نخستین آزمایشگاه ژنتیک استان مرکزی در اراک

امتیاز دهید post

به گزارش خبرنگار مهر، علی رضا غفاری عصر یکشنبه در حاشیه آئین بهره برداری از نخستین آزمایشگاه ژنتیک استان مرکزی در اراک، در جمع خبرنگاران با اشاره به اهداف این آزمایشگاه و تأخیر در راه اندازی آن اظهار کرد: نبود متخصص ژنتیک در استان مرکزی موجب شده بود تا راه اندازی آزمایشگاه تخصصی در این حوزه با تأخیر همراه باشد.

وی افزود: بیش از ۹۰ درصد نیاز ژنتیک استان مرکزی در تشخیص و پیشگیری از بیماری‌ها و ژنتیک دوران جنینی و نارسایی‌های ژنتیکی باعث ناباروری می‌شود که هم اکنون موارد اشاره شده توسط این نمایشگاه تخصصی و مجهز قابل بررسی و شناسایی است.

وی از جمله مزایای راه اندازی آزمایشگاه ژنتیک استان مرکزی، در اراک را در مجاورت مرکز ناباروری عنوان کرد و افزود: این مزیت می‌تواند همزمان و پوشش خدمات تخصصی به این بخش هم داشته باشد.

سرپرست جهاد دانشگاهی استان مرکزی، گفت: آزمایشگاه ژنتیک جهاد دانشگاهی دارای بخش‌های تخصصی شامل سیتورنتیک و ملکورلار است که با بهره‌برداری از تجهیزات به روز ژنتیک و کادر فنی مجرب از آزمایشگاه‌های شاخص در بخش ژنتیک به شمار می‌رود و خدمات ارائه کند.

به گفته غفاری ۵۰ میلیارد ریال در گام اول راه اندازی آزمایشگاه هزینه شده است و برای گام دوم نیز ۵۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

نظرات و دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

آیا سوالی دارید؟