برای تماس کافیست روی شعبه مورد نظر کلیک نمایید . تمام شعب شرکت 24 ساعته حتی ایام تعطیل پاسخگوی شما عزیزان می باشند.

احتمال تردد افراد مبتلا به ویروس های جهش یافته در تهران

امتیاز دهید post

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا زالی، روز شنبه درباره وضعیت کرونا در استان تهران، اظهار کرد: در حال حاضر تعداد بیماران بستری در بخش‌های ما بالغ بر ۴ هزار و ۳۰۰ بیمار است و حدود ۱۳۵۰ نفر از این بیماران در بخش‌های مراقبت ویژه بستری هستند.

وی ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته تعداد بیماران جدید مراجعه کننده در تهران که نیاز به بستری داشتند به ۶۷۷ نفر می‌رسد که حدود ۱۳۰ نفر از آنها در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شدند.

زالی، میزان مراجعان سرپایی تهران در ۲۴ ساعت گذشته را حدود ۵ هزار و ۳۰۰ بیمار عنوان کرد.

وی با بیان اینکه آمار عمومی بستری موارد جدید، نسبت به هفته گذشته حدود ۱۹,۶ درصد کاهش را نشان می‌دهد، تاکید کرد: اما باز هم تهران وضعیت شکننده و ناپایدار خود را طی می‌کند.

زالی با اشاره به اینکه آمارها نشان می‌دهد در یک سال گذشته، معمولاً پس از هر تعطیلات عمومی آمار مراجعان سرپایی و بستری افزایش یافته است، نسبت به خطر افزایش یافتن تعداد بیماران پس از تعطیلات هفته آینده در صورت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی هشدار داد.

وی آخرین آمار میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در تهران را ۷۳ درصد عنوان کرد و افزود: اما کماکان بحث فاصله گذاری اجتماعی در تهران به ویژه در وسایل حمل و نقل عمومی با چالش‌های اساسی رو به رو است.

زالی با اشاره به اینکه استان‌هایی همچون سیستان و بلوچستان و هرمزگان و بوشهر به شدت در حال مبارزه با سویه های جهش یافته هستند، گفت: ۱۳ شهر قرمز کرونایی کشور در این استان‌ها قرار گرفته‌اند و همکاران ما در این استان‌ها به شدت در حال تلاش هستند که از گسترش این سویه های جدید به سایر استان‌ها جلوگیری شود.

وی با اشاره به احتمال تردد افراد مبتلا به سویه های جدید در تهران، وضعیت تهران را از نظر این حیث پرخطر تلقی کرد.

زالی با بیان اینکه در تهران موارد جدید بستری رصد می‌شوند، گفت: اگر شکل جدیدی از تظاهرات بالینی مشاهده شود اقدامات توالی یابی انجام می‌گیرد تا مشخص شود سویه های جدید در تهران نیز وجود دارد یا خیر.

وی درباره وضعیت واکسیناسیون در استان تهران توضیح داد: در حال حاضر ۶۸ مرکز تجمیعی واکسیناسیون در تهران در حال فعالیت است که با پشتیبانی سه تا چهار مرکز جامع سلامت به ارائه خدمات می‌پردازند.

زالی درباره افراد بالای ۸۰ سال که اولین گروه سنی مورد نظر برای دریافت واکسن بوده‌اند، توضیح داد: خوشبختانه تا کنون بالای ۸۵ درصد این افراد در تهران دوز اول واکسن را دریافت کرده‌اند.

وی ادامه داد: در تهران در گروه سنی ۷۵ تا ۸۰ سال نیز واکسیناسیون حدود ۷۲ درصد و در گروه سنی ۷۰ تا ۷۵ سال که تعداد آنان به ۱۸۰ هزار نفر می‌رسد نیز تا کنون واکسیناسیون ۵۴ درصد افراد محقق شده و امیدواریم در طی روزهای آینده این میزان افزایش یابد.

وی با بیان اینکه مجموع افراد بالای ۶۵ سال در تهران به ۷۰۰ هزار نفر می‌رسد گفت: حدود ۴۹۰ هزار نفر از این افراد عمدتاً در گروه‌های سنی بالای ۷۰ سال قرار دارند.

زالی آمار بالاتر موارد وخیم بیماری، بستری و مرگ و میر در گروه‌های سنی بالای ۷۰ سال را دلیل تمرکز بیشتر بر واکسیناسیون افراد بالای ۷۰ سال عنوان کرد.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران گفت: در تهران ۶۴ درصد موارد بستری در خیز چهارم بیماری در بین افراد بالای ۶۵ سال گزارش شده است و متأسفانه ۸۳ درصد مرگ و میرها نیز در همین گروه سنی اتفاق افتاد.

نظرات و دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

آیا سوالی دارید؟