برای تماس کافیست روی شعبه مورد نظر کلیک نمایید . تمام شعب شرکت 24 ساعته حتی ایام تعطیل پاسخگوی شما عزیزان می باشند.

آغاز واکسیناسیون افراد بالای ۸۰ سال از سه شنبه

امتیاز دهید post

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا زالی، در جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران، اظهار داشت: از نظر آماری هنوز در سیر فزاینده پیک چهارم قرار داریم و پیش بینی ما این است که در ۱۰ روز آینده تغییر چشمگیری در شاخص‌ها نداشته باشیم. بررسی و آنالیز آماری نیز حاکی از آن است که متوسط مرگ و میر ما نسبت به بستری بیمارستانی و مبتلایان به رغم افزایش مبتلایان و بستری‌ها نسبت به معدل سال ۹۹ کمتر شده که برای تحقق این مهم باید به پرسنل بیمارستانی خسته نباشید بگوییم. بی تردید ارتقای کیفیت مراقبت و موارد دیگری موجب تحقق این مهم شده است.

وی افزود: از ۶ فروردین تا ۶ اردیبهشت ۳۱۰۷ بیمار ما به شکل سرپایی درمان شده اند، همچنین در زمینه ترخیص بیمارستانی در ۲۴ ساعت گذشته در تهران رکوردی با ترخیص ۱۴۳۰ بیمار رقم خورده است و بیماران از ۱۰۵ بیمارستان تهران ترخیص شده اند و این جای قدردانی از همکاران ما در بیمارستان‌ها دارد.

زالی در ادامه به راه اندازی خط تلفنی ۶۰۷۰ اشاره کرد و گفت: کار عملیاتی و نیروی انسانی این موضوع در حال انجام است و ظرف روزهای آینده می‌توانیم شاهد افتتاح این خط تلفنی باشیم.

وی گفت: بحث تأمین برق برای بیمارستان‌ها مطرح است و با توجه به کاهش نزولات آسمانی و تغییر الگوی مصرف در روزهای آینده با مشکل تأمین برق مواجه خواهیم بود. لذا نیاز است در این جلسه مصوب شود اولاً در مناطقی که بیشترین تراکم بیمارستان‌های پذیرنده بیماران کرونایی وجود دارد لیستی تهیه شود تا برق این محلات قطع نشود و یا اگر به اجبار چنین اتفاقی افتاد به گونه‌ای باشد که این بیمارستان‌ها از مدار خارج نشوند. بی تردید سوئیچ برق معمولی به ژنراتور زمان بر خواهد بود.

زالی افزود: امیدواریم در روزهای باقیمانده تا انتهای هفته محدودیت‌ها با جدیت بیشتری اعمال شود تا در جهت کنترل بیماری اقدام کنیم. در بار ترافیکی شهر نیز از روز گذشته با توجه به تغییرات اعمال شده افزایش را مشاهده می‌کنیم.

وی تاکید کرد: فاز اول واکسیناسیون تا پایان وقت اداری امروز به اتمام می‌رسد، به جز مواردی که نیاز به لکه گیری دارند و توسط همکاران ما انجام می‌شود. به این ترتیب از فردا فاز دوم واکسیناسیون از گروه سنی بالای ۸۰ سال آغاز و با واکسیناسیون سایر گروه‌های سنی ادامه پیدا می‌کند. در این مرحله در مراکز جامع سلامت با افرادی که پرونده الکترونیک دارند تماس گرفته خواهد شد تا آنها با مراجعه به مراکز جامع سلامت واکسیناسیون شأن انجام شود.

زالی در پایان گفت: در حال حاضر ۸۴۵۹ بیمار کرونایی در تهران بستری هستند که از این میزان حدود ۲۰۰۰ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند. فوتی‌های قطعی ناشی از کرونا ویروس ظرف ۲۴ ساعت گذشته در استان تهران ۱۱۱ نفر بوده است.

نظرات و دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

آیا سوالی دارید؟